Koncert Tomasza Bateńczuka w Czaplinku

Koncert Tomasza Bateńczuka w piątkowy wieczór 29.09.2017 roku stał się wydarzeniem niezwykłej miary.

Do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku przybyło jeszcze przed godziną 19.00 kilkadziesiąt osób.

Po krótkiej prezentacji dokonanej przez ks. Jacka Brakowskiego, proboszcza miejscowej parafii, Artysta rozpoczął spotkanie ze słuchaczami, którzy coraz szczelniej wypełniali świątynię.

Już po pierwszym utworze pt. „Sarabanda” wiadomo było, że będzie to niezwykle poruszające spotkanie z poezją, jej Twórcami i Poetą – bardem, który „czyta wiersze… i gra na strunach ludzkich serc…”

 

Koncert Tomasza Bateńczuka w Czaplinku

Każdy utwór podczas koncertu poprzedzony był krótkim wstępem, który pozwalał na lepsze zrozumienie i wsłuchanie się w poezję podaną wdzięcznym głosem śpiewającego i delikatnym brzemieniem gitarowego akompaniamentu.

Gromkie brawa rozlegające się po utworach często były jakby echem ludzkiej tęsknoty do najbardziej wrażliwych zakamarków serca, które pragnie we współczesnym świecie chwil wytchnienia. Tę atmosferę odpocznienia udało się doskonale kreować panu Tomaszowi podczas całego koncertu.

Burmistrz Czaplinka Adam Kośmider w swoich gratulacjach i podziękowaniach na zakończenie poetyckiego spotkania z Tomaszem Bateńczukiem wyraził nie tylko swój podziw i uznanie zarówno dla talentu i pracy Artysty.

Rzeczywiście niezwykła charyzma Tomasza Bateńczuka wprowadziła słuchaczy w klimat zadumy, a jednocześnie tchnęła nadzieją, że życie jest malowane drobnymi gestami naszej miłości i dobrej woli.

Na zakończenie ks. Proboszcz poprosił czaplineckiego Artystę o zaśpiewanie pieśni dedykowanej śp. ks. Kazimierzowi Lewandowskiemu sdb, który dla Czaplinka, jak również i młodzieży z Ruchu Światło Życie, która przybyła na Inspektorialny Dzień Wspólnoty (rozpoczęcie roku pracy formacyjnej), jest postacią niemalże pomnikową.

Po gromkich brawach i aplauzie na stojąco ponowne podziękowania skierowały wobec Tomasza Bateńczuka osoby indywidualne, które także z radością nabywały wydaną przez niego płytę zatytułowaną „Tobie…” (z autografem Twórcy…)

Aby zobaczyć więcej zdjęć z wydarzenia, kliknij tutaj.