Młodzież z Drużyny Mieszka w audycji w Radiu Maryja

Młodzież z Drużyny Mieszka wzięła udział w audycji Czas Wzrastania – „Wychowanie do śmierci” w Radiu Maryja.

W dniu 2wychowanie8 października o godzinie 21:30 młodzież aktywnie współpracująca z Drużyną Mieszka gościnnie wzięła udział w audycji „Czas Wzrastania – Wychowanie do śmierci” w Radiu Maryja.

Do Torunia pojechaliśmy w składzie: ks. dr Jacek Brakowski SDB, Magdalena Topolska, Magdalena Brall, Milena Dziadkowiak, Andrzej Zaręba oraz Konrad Walczak. W programie wzięli udział również ks. Antoni Balcerzak oraz przyjaciel Radia Maryja – pan Henryk.

Relacje uczestników:

W piątek 28. października byłam w Radiu Maryja na audycji „Czas wzrastania”. Tematem przewodnim było przygotowanie do śmierci, co uważam za trudny, ale ciekawy temat. Mimo dużego stresu i obaw, całe spotkanie przebiegło w atmosferze bardzo luźnej i przyjemnej, a sama rozmowa dała mi wiele tematów do refleksji.

Milena Dziadkowiak (LO XV w Bydgoszczy)


To była dla mnie zupełnie nowa, aczkolwiek bardzo pozytywna sytuacja. Jestem pewna, iż w to wydarzenie ingerował Duch Święty. Możliwość dzielenia się świadectwem życia, wiarą oraz przemyśleniami była na pewno ubogacająca dla nas wszystkich.

Piękne jest to, że są jeszcze ludzie, dla których ważny jest Bóg i polska tradycja. Cieszę się, że mogę żyć w takim środowisku, w którym nie tylko ja wierzę, że śmierć nie jest końcem wszystkiego, a jedynie momentem zjednoczenia na wieczność z Bogiem, który jest Miłością. Nie jest nas tak mało, jak próbują nam wmówić niektóre media.

Jestem wdzięczna wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wieczoru, zaczynając od Ducha Świętego poprzez ks. Antoniego, pana Krystiana oraz ks. Jacka, który z ogromnym zaangażowaniem uczestniczył wraz z nami w audycji, jednocześnie ubogacając ją piękną grą na gitarze. Pragnę również podziękować moim kolegom i koleżankom, na których zawsze można liczyć.

Nie bójmy się otwarcie rozmawiać o sprawach wiary. Ja osobiście wyszłam ze studio umocniona nie tylko nowym doświadczeniem, ale także przeświadczeniem, że Pan Bóg wie kiedy jest dobry czas… na wszystko.

Magdalena Topolska (LOTS w Bydgoszczy)


Mimo, że na samym początku bardzo się stresowaliśmy, to myślę, że wraz z biegiem audycji, każdy z nas nabrał pewności siebie i „zaprzyjaźnił się” z mikrofonem. Było to niesamowite przeżycie, ponieważ pierwszy raz miałam przyjemność uczestniczyć w audycji radiowej, a wiadomo, ze raczej nie doświadcza się tego na co dzień.

Jestem wdzięczna, że mogłam wziąć udział w tej audycji, dowiedzieć się więcej, jak i również podzielić się czymś od siebie.

Magdalena Brall (LO nr 8 w Bydgoszczy)


Uczestniczenie w audycji radiowej było dla mnie zupełnie nowym, ale i bardzo intrygującym doświadczeniem.

W Toruniu poznałem bardzo miłą i serdeczną ekipę Czasu Wzrastania w składzie księdza Antoniego Balcerzaka oraz pana Krystiana, który odpowiadał za techniczną część naszej audycji.

W studio panowała bardzo miła i luźna atmosfera – stres, który początkowo odczuwałem zniknął tak szybko, jak się pojawił. Osobiście miałem możliwość wypowiedzenia się na wiele interesujących mnie tematów, a także przeczytania kilkunastu bardzo pozytywnych komentarzy od słuchaczy, wśród których znalazło się także kilku moich znajomych.

Było to bardzo „budujące” przeżycie, które pozwoliło mi odczuć, że katolickie wartości nie są jeszcze w dzisiejszym świecie do końca zapomniane. Pragnę gorąco podziękować księdzu Jackowi i księdzu Antoniemu za zaproszenie do uczestnictwa w tak pięknym dziele. Mam nadzieję, że kiedyś będę miał przyjemność ponownie wziąć udział w podobnej audycji.

Niewątpliwie to wydarzenie na długi czas pozostanie w mojej pamięci.

Konrad Walczak (ZSE w Bydgoszczy)


W imieniu młodzieży pragniemy gorąco podziękować za zaproszenie do udziału w tej wspaniałej audycji. Cieszymy się, że możemy działać na większą chwałę Pana Boga i Drużyny Mieszka.

Polecamy się na przyszłość ?

Konrad Walczak i Magdalena Topolska


Zobacz zdjęcia z wydarzenia.