O nas

Kim jesteśmy?

„A co się tyczy kraju Mesko, to jest on najrozgleglejszy z ich [tzn. słowiańskich] krajów
Obfituje on w żywność, mięso, miód, i rolę orną (…)
Ma on trzy tysiące pancernych podzielonych na oddziały,
a setka ich znaczy tyle, co dziesięć secin innych wojowników (…)”

 

Herb Mieszka

 

Według relacji Ibrahima ibn Jakuba, drużynę Mieszka I stanowili wojowie o niezwykłym potencjale militarnym, którzy utrzymywani przez księcia byli gwarantem bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego kształtującego się państwa polskiego.

Musieli to być ludzie nie tylko waleczni, lecz także przewidujący i inteligentni, skoro każdy z nich wart był tyle, co dziesięciu innych wojów. Ponad wszelką wątpliwość byli sprawnym narzędziem służącym realizacji dążeń księcia zmierzających do utworzenia silnego państwa.

Cel ten w miarę upływającego czasu został osiągnięty.

 

Polacy to POTĘŻNY, DUMNY I MĄDRY NARÓD.

Polska i Polacy przetrwali ponad 1000 lat, ponieważ kolejne pokolenia Polaków wierzyły, że w swoim czasie stanowią elitarną „Drużynę Mieszka” i los Ojczyzny zależy właśnie od nich. Dziś MY, NARÓD POLSKI stanowimy „Drużynę Mieszka” naszych czasów! Polacy to POTĘŻNY, DUMNY I MĄDRY NARÓD o niezwykłym potencjale.

Dziedzictwo dobra, któremu na imię Polska jest w naszych umysłach i sercach. Patriotyzm zaś przejawia się w czynach.

 

Cele Drużyny Mieszka.

Celem Klubu Myśli Społeczno – Patriotycznej „Drużyna Mieszka” jest ukazywanie bogactwa dziedzictwa NARODU POLSKIEGO oraz wzbudzanie postaw patriotycznych szczególnie młodego pokolenia Polaków i wzmacnianie ich w każdym z naszych rodaków.

Pragniemy także dzielić się w możliwie najbardziej wszechstronny sposób wiedzą, umiejętnościami i zdobytym doświadczeniem. Stąd też wynika interdyscyplinarny charakter „Drużyny Mieszka”.


Jako Polacy wszyscy jesteśmy „Drużynnikami Mieszka”, dlatego też zapraszamy do współpracy każdego, dla którego dobro Polaków i Polski jest wartością nadrzędną.


Inicjatorzy Klubu „Drużyna Mieszka”:
ks. dr Jacek Brakowski sdb, dr Karol Polejowski