Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości na rynku w Starym Fordonie.

11 listopada br. świętowaliśmyniepodlegli48 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku członkowie Drużyny Mieszka oraz harcerze z Drużyny Rycerzy Maryi Wspomożycielki Wiernych włączyli się w uroczystości wyprawiane na rynku w Starym Fordonie przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta o godzinie 9:30 w kościele pw. św. Mikołaja, podczas której kazanie wygłosił ks. dr Jacek Brakowski SDB.

Następnie obchody przeniosły się na sam rynek, pod pomnik Polaków zamordowanych przez Niemców w 1939 roku. Tam właśnie obecne na uroczystości liczne delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze, oddając w ten sposób hołd bohaterskim obrońcom naszej Ojczyzny.

Wszystkiemu towarzyszyły pieśni patriotyczne, śpiewane przez wszystkich obecnych z dumą, ale też i ze wzruszeniem. Na wietrze łopotały polskie flagi, nie zabrakło także harcerzy i żołnierzy w mundurach.

W obchodach wziął również udział poczet sztandarowy z fordońskiego zakładu karnego. 11 listopada to bez wątpienia wyjątkowy dzień dla wszystkich patriotów, będący doskonałą okazją do demonstracji swoich uczuć do Ojczyzny.

Wejdź na stronę Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu!


Zobacz zdjęcia z wydarzenia.