Odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej bł. Czesława Jóźwiaka

Relacja z uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej bł. Czesława Jóźwiaka.

W dniu 9. września 2017 roku niedaleko Bydgoszczy, w nie istniejącej już wiosce Łażyn została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca bł. Czesława Jóźwiaka.

W tym roku Kościół, Polska, a w szczególności środowisko salezjańskie obchodzi 75. rocznicę śmierci tzn. Bł. Piątki Poznańskiej.

Była to piątka młodych chłopaków, którzy za wolność Ojczyzny oddali swoje życie i przy tym dali niesamowite świadectwo wiary do ostatniej chwili życia patrząc się w Krucyfiks…

W roku 1999 św. Jan Paweł II wyniósł ich na ołtarze, ogłaszając błogosławionymi. Po latach przedstawiciele Drużyny Mieszka mogli czynnie uczestniczyć wraz z wieloma wiernymi w pielgrzymce poprzedzającej uroczystą Mszę świętą, być na samej Eucharystii, oraz poświęceniu obelisku. Uroczystości zgromadziły wiele środowisk, a nawet pokoleń, które chciały dać wyraz pamięci jednemu z bohaterów, w miejscu jego urodzenia.

Po Mszy świętej na wszystkich uczestników czekał poczęstunek przy rozmowach o błogosławionej piątce wychowanków salezjańskich. Drużyna Mieszka również zorganizowała spotkanie odkrywające tajemnice z życia wiernych do końca. Link do tego wpisu tutaj. Pozostaje nam tylko brać przykład z życia tych młodych osób, które swoje życie oddały Ojczyźnie i Bogu.

Magdalena Topolska LOTS

Aby zobaczyć więcej zdjęć z wydarzenia, kliknij tutaj.