Pierwszy Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę.

1 kwietnia w 361 rocznicę Ślubów króla Jana Kazimierza, który w roku 1656 obrał Maryję za Królową Polski przeszliśmy ulicami fordońskich parafii św. Łukasza i św.Jana modląc się w intencji Ojczyzny.

Przedstawiciele wspólnot: Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, Drużyny Mieszka przy Collegium Salezjanum, Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Bydgoskiej oraz parafii św. Łukasza i św. Jana w Fordonie przeszli ulicami modląc się za Polskę, aby pozostała wierna Bogu, Ewangelii, Kościołowi oraz aby Polacy dochowali Jasnogórskich Ślubów Narodu.

 

Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę

Wydarzenie rozpoczęło się od słowa ks. Mirosława Pstrągowskiego- Proboszcza parafii św. Łukasza. Różańcowe rozważania na temat życia św. Jana Pawła II przygotowali i przeczytali uczestnicy Marszu, który poprowadził ks. Dariusz Wesołek. Pozwoliły nam przypomnieć postać naszego świętego Papieża, który kochał Boga i Ojczyznę. Uczestnicy Procesji Różańcowej uczcili tym samym przypadającą jutro 12-tą rocznicę śmierci naszego wielkiego Rodaka.

Niektórzy pielgrzymi sam trud maszerowania ofiarowali jako pokutę za grzechy swoje i wszystkich Polaków.

Wspólna modlitwa zakończyła się w kościele św. Jana odśpiewaniem „Barki”, modlitwą ks. Piotra Skargi za Ojczyznę i błogosławieństwem ks. Henryka Stippa.

Był to Pierwszy Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę. Organizatorzy zapowiadają kolejne.

Sławomir Młodzikowski

Aby zobaczyć więcej zdjęć z wydarzenia kliknij tutaj.