Spotkanie młodzieży z ks. dr. Jackiem Brakowskim SDB w Słupsku

W dniach 4-5 kwietnia br. młodzież z Zespołu Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych w Słupsku miała niecodzienną okazję, by pod przewodnictwem ks. Jacka Brakowskiego sdb przyjrzeć się swoim życiowym wyborom.

Pierwszy dzień upłynął pod znakiem projekcji filmu pt. „Bezcenny dar”. Ta forma bliska młodzieży, pomagała dostrzec jak cennym darem jest życie każdego człowieka i jak ważne jest, by czynić z niego dar dla innych.

W drugim dniu odbyło się spotkanie z ks. Jackiem, który na przykładzie własnego świadectwa życia oraz życia błogosławionej Poznańskiej Piątki, ukazywał działanie Boga w codziennych wyborach. Wraz z ks. Jackiem przybył kl. Dawid z WSD w Koszalinie, który podzielił się swoim świadectwem powołania.

 

Spotkanie młodzieży z ks. Brakowskim w Słupsku

Ważnym punktem spotkania stała się także krótka konferencja o sakramencie pokuty. Na koniec ks. Jacek opowiedział także o powstaniu Fundacji, jej działalności i idei.

Całość spotkania uświetnił śpiewem zespół złożony z uczniów Zespołu Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych w Słupsku. Upamiętnieniem tych chwil stał się wpis w szkolnej Księdze Pamiątkowej.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych w Słupsku, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły i młodzieży za miłe przyjęcie w murach szkolnych, a naszym koleżankom ze słupskiego Oddziału Fundacji za organizację wydarzenia.

Anna Roszczewska

Aby zobaczyć więcej zdjęć z wydarzenia kliknij tutaj.