Spotkanie z Damianem Amonem Rączką

Spotkanie z Damianem Amonem Rączką z uczniami Szkół Salezjańskich.

Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych Collegium Salesianum, dzięki współpracy „Drużyny Mieszka” oraz Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu, mieli okazję spotkać się w piątek 31 marca z panem Damianem Amonem Rączką, który zrealizował w dwóch kolejnych blokach temat dotyczący tajemnic Starego Fordonu.

Niezwykle ciekawa opowieść wzbudziła duże zainteresowanie uczniów, którzy mieli okazję dowiedzieć się ciekawostek dotyczących bydgoskiej dzielnicy Fordon, która niegdyś stanowiła oddzielną jednostkę administracyjną i funkcjonowała jako odrębne miasto.

Pan Damian, który posiada duże doświadczenie w zakresie przeprowadzenia tego typu spotkań i organizowania wycieczek oraz spotkań w terenie z dziećmi i młodzieżą, sprawił, że młodzież z zainteresowaniem wsłuchiwała się w historię dotyczącą miejsca, gdzie wielu z nich mieszka, a w innych przypadkach – uczęszcza do szkoły.

Każda z grup wynagrodziła prelegenta brawami, a zainteresowane osoby mogły po spotkaniu indywidualnie zadać znanemu i cenionemu przewodnik owi wycieczek po Fordonie pytania dotyczące kwestii, które wzbudziły w nim szczególne zainteresowanie.

Jeszcze raz dziękujemy panu Damianowi za przeprowadzenie pięknych spotkań i zapraszamy z kolejnymi wykładami!!!

Aby zobaczyć więcej zdjęć z wydarzenia kliknij tutaj.