Spotkanie z dr Rafałem Sierchułą

Relacja ze spotkania z dr Rafałem Sierchułą z Instytutu Pamięci Narodowej.

W dniu 15 listopadaipn05 2016 roku odbyło się spotkanie Drużyny Mieszka z uczestnictwem dr Rafała Sierchuły (historyk, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu). Spotkanie przeprowadzone zostało pod hasłem „Wierni Bogu i Ojczyźnie”.

Tematyka dotyczyła historii i losów Błogosławionej Piątki Poznańskich Oratorian.

Pierwsze wykłady odbyły się jeszcze przed południem, dla wszystkich klas gimnazjum oraz liceum ogólnokształcącego Collegium Salesianum. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali o losach ich niewiele starszych kolegów, którzy do samego końca pozostali wierni Bogu i wartościom, w które prawdziwie wierzyli.

Wszystkie prezentacje zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. W godzinach wieczornych odbyło się natomiast spotkanie dla drużynników, parafian i wszystkich innych, którzy zechcieli przybyć.

Dr Rafał Sierchuła przybliżył zebranym barwne dzieje błogosławionych salezjańskich oratorian. Po zakończeniu wykładu, pracownik IPN-u udzielił także odpowiedzi na zadane pytania.

Pytano m.in. o miejsce pochówku osób zamordowanych w Dreźnie oraz o możliwość ekshumacji i przeprowadzenia dokładnych badań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, szczególne podziękowania kładziemy na ręce osób, które przyniosły pyszne ciasta, które umilały nam dodatkowo czas spotkania.


Zobacz zdjęcia z wydarzenia.