Spotkanie ze st. asp. Jarosławem Zagustą

W dzień wspomnienia św Krzysztofa- patrona kierowców, 25 dnia lipca, odbyło się wakacyjne spotkanie Drużyny Mieszka. Było to już kolejne spotkanie z drużynnikiem st.asp. Jarosławem Zagustą.

Bardzo miło było zobaczyć większość rąk podniesionych w odpowiedzi na pytanie: kto uczestniczył w spotkaniu rok temu. Starszy aspirant przygotował dwie prezentacje: o autostradach oraz postępowaniu wobec wypadków drogowych.

Zaraz po Mszy oraz poświęceniu pojazdów, w kameralnym gronie spotkaliśmy się w kaplicy parafialnej. Od samego początku panowała wyjątkowo przyjazna atmosfera, która sprzyjała zadawaniu pytań.

Pan Jarosław Zagusta przybliżył nam wyżej wymienioną tematykę oraz przypomniał, że jadąc prędkością dozwoloną na autostradzie (140 km/h) w jedną sekundę pokonujemy 39m! Dlatego czas hamowania niesamowicie się wydłuża, a to motywuje do zachowania szczególnej ostrożności.

Zaproponował, aby ruszając w trasę, w której znajdzie się autostrada zawsze zabierać przysłowiową butelkę wody, ponieważ wypadki się zdarzają, a na tej specyficznej dwu jezdniowej drodze są to najczęściej przypadki niezwykle trudne i zator ruchu może powodować długi czas postoju bez możliwości wybrania innej drogi.

Prelekcję starszy aspirant urozmaicał historiami ‚z życia wziętymi’ i widać było, iż jego praca to również pasja.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

Magdalena Topolska (LOTS Bydgoszcz)

Aby zobaczyć więcej zdjęć z wydarzenia, kliknij tutaj!