Święty Krzysztof patron podróży

Święty Krzysztof patron podróży… – spotkanie z aspirantem Jarosławem Zagustą 25.07.2016 r.

„Święty Krzysztof patron podróży… tych małych i tych dużych…” – tak brzmiał temat spotkania, które odbyło się 25 lipca w kaplicy kościoła pw. św. Marka w Bydgoszczy – Fordonie. Organizatorami byli: „Drużyna Mieszka” oraz Parafia pw. św. Marka i Collegium Salesianum.

Po mszy świętej, po której odbyło się błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów, mieliśmy okazję posłuchać prelekcji aspiranta Jarosława Zagusty. Nasz gość niegdyś był harcerzem, ministrantem, a następnie ukończył studia na Wydziale Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu. Jest także absolwentem Szkoły Policji w Pile i Legionowie. Od 2006 roku pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego w Toruniu.

Na początku spotkania została nam w skróconej formie zaprezentowana postać św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.

Spotkanie zaś skierowane było nie tylko do osób zmotoryzowanych, lecz także dla pieszych, rowerzystów, motorowerzystów, motocyklistów, użytkowników kładów a także rolkarzy czy deskarzy.

Pan Jarosław posiłkując się prezentacją, omówił rodzaje tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Prelegent poruszył tematykę bezpieczeństwa na drodze, a także przedstawił najczęstsze wykroczenia pieszych czy rowerzystów. Nie zabrakło czasu na pytania ze strony słuchaczy, na które zostały udzielone precyzyjne odpowiedzi.

Najmłodsi uczestnicy otrzymali upominki.

Dziękujemy panu aspirantowi za spotkanie w miłej atmosferze, dzięki któremu mogliśmy przypomnieć sobie zasady poruszania się po drodze oraz chodniku, a także rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przepisów.

Anna Nadstazik (studentka UAM w Poznaniu)


Zobacz zdjęcia z spotkania.