Wędrówka Szlakiem świętego Jakuba z osiołkami

W dniach od 16 do 18 czerwca 2017 roku na trasie Rogówko-Obory (Sanktuarium Maryjne) – Nowogród -Ciechocin, odbyła się wędrówka ze wspólnotą „Muszla Jakuba”. Imprezę tę objęło swoim patronatem Stowarzyszenie Inicjatywy z Rypina, którego vice-prezesem jest Gabriela Jastrzębska.

To właśnie ona była główną pomysłodawczynią i organizatorką całej wyprawy z „Muszlą Jakuba”. Dzielnie od strony logistycznej wspierał ją w tym przedsięwzięciu mąż Leszek, który fenomenalnie panował nad wszelkimi sprawami organizacyjnymi – z wytyczaniem szlaku wędrówki włącznie.

Pomysł Gabrysi Jastrzębskiej na zorganizowanie „rekolekcji” na jakubowym szlaku zrodził się z jej własnych doświadczeń, które zaczerpnęła wędrując szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii (pokonała ok. 600 km), gdzie dotarła do Santiago de Compostela.

Gabrysia Jastrzębska od półtora roku zajmuje się DDA/DDD Dorosłe Dzieci Dysfunkcyjne. Do wspólnego wędrowania zaprosiła Siostry ze Zgromadzenia Córek Miłości Miłosiernej z Madrytu: Catalinę de la Cruz (Kazimierska) i Miriam Gonzales, które głosiły podczas drogi konferencje oraz Katarzynę Słupską (onoterapeutkę) ze swoimi terapeutycznymi osiołkami: Leosiem, Pepperem i oślicą Dżubą.

Te przemiłe zwierzątka były „narzędziem” w dotarciu do Serca człowieka.

W wędrówce uczestniczył także salezjanin ks. Jacek Brakowski, który posługiwał w sakramencie pojednania, sprawował eucharystię i głosił Słowo Boże.

Tę niezwykle piękną inicjatywę postanowiono w różnych formach kontynuować w późniejszym czasie – serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i dzielenia się życiem i wiarą!!!

Aby zobaczyć więcej zdjęć z wydarzenia, kliknij tutaj.