Wyjazd do Kotliny Jeleniogórskiej

Klub Prawicy Bydgoskiej i fundacja Drużyna Mieszka organizują w dniach 29.09-01.10.2017 wyjazd do Kotliny Jeleniogórskiej.
Informacje i zapisy u Teresy Misiewicz tel. 735969718.


PROGRAM RAMOWY 3 DNI

 DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Bydgoszczy we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Jeleniej Góry. Krótki spacer po mieście. Zobaczymy m.in.: przepiękny rynek z klasycystycznym ratuszem, fontanną Neptuna i kamienicami z XVII i XVIII w., pozostałości XV w. murów obronnych z trzema basztami, a także gotyckie i barokowe kościoły. Przejazd do Szklarskiej Poręby. Spacer po uzdrowisku.

Odwiedzimy muzeum Mineralogiczne, gdzie zobaczymy wiele niezwykłe barwnych minerałów, skamieniały las, czy fragment meteorytu. Możliwość zakupu minerałów i innych pamiątek.

Udamy się do wodospadu Kamieńczyka, spadającego trójstopniową kaskadą z wysokości 27 m do 100-metrowego wąwozu Kamieńczyka. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Jeleniej Góry.

 

wodospad

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Hruboskalska – malowniczo położonego skalnego miasta w Czeskim Raju. Trasa zwiedzania obejmuje skalne labirynty i punkty widokowe, z których rozpościera się malownicza panorama na okolicę i Karkonosze.

Zwiedzimy także majestatyczny, barokowy Zamek Sychrow z XVII wieku. Rezydencję otacza rozległy, ponad 20 hektarowy park krajobrazowy w stylu angielskim. W zamkowych wnętrzach zobaczymy jedną z największych w tej części Europy, kolekcję francuskiego malarstwa portretowego. W czasie wolnym możliwość skosztowania czeskiej kuchni i czeskiego piwa w przyzamkowej restauracji (za dodatkową opłatą). Następnie udamy się na warsztaty warzenia piwa.

Uczestnicy wezmą udział w pokazie jego warzenia, degustacji różnych gatunków oraz zapoznają się z historią tego trunku. Opcjonalnie dla Pań zorganizowane zostaną warsztaty w robieniu biżuterii z minerałów i kultowego czeskiego szkła – Jablonexu. Własnoręcznie stworzoną biżuterię będzie można zabrać ze sobą, jako oryginalną ozdobę lub pamiątkę.

Obiadokolacja w formie biesiady regionalnej. Powrót na nocleg.

 

Jelenia Góra

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wycieczka Szlakiem Pałaców i Ogrodów Dolnośląskich w Kotlinie Jeleniogórskiej. Zobaczymy przepięknej urody pałace i ogrody w stylu angielskim w Staniszowie, Karpnikach i Wojanowie. Ostatnim zwiedzanym obiektem będzie założenie pałacowo-ogrodowe w Łomnicy. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

TERMIN: 29.09-1.10.2017

CENA:

Ilość osób 33+2 38+2 42+3
Cena 510 zł 490 zł 470 zł

 


ZAPEWNIAMY:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • 2 noclegi w hotelu **/***, pokoje 2-os. z łazienkami,
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje (jedna w formie biesiady regionalnej)
  • opiekę i informację turystyczną pilota
  • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł w RP

UWAGI:

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty
  • na bilety wstępu i inne wydatki programowe, należy przeznaczyć ok. 80 zł + 15 €