Wyjazd patriotyczno-pielgrzymkowy do Warszawy

Klub Prawicy Bydgoskiej i Fundacja Drużyna Mieszka zapraszają na wyjazd patriotyczno-pielgrzymkowy do Warszawy.

Klub Prawicy Bydgoskiej i Fundacja Drużyna Mieszka organizują w dniach 1-2 sierpnia 2017 r. wyjazd patriotyczno-pielgrzymkowy do Warszawy.


W programie:

WARSZAWA – ŻELAZOWA WOLA

PROGRAM RAMOWY 2 DNI

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Bydgoszczy o godz. 5:00. Przejazd do Warszawy. Pobyt w stolicy rozpoczniemy od zwiedzania muzeum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu o godz. 10:00. Kolejno nawiedzimy kościół św. Stanisława Kostki, gdzie odbyły się uroczystości pogrzebowe bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

Pomodlimy się także przy grobie Błogosławionego. Przejazd w okolice Cmentarzy na Powązkach.

W godzinach 11:30-16:00 nawiedzimy z przewodnikiem zabytkowe nekropolie: Stare Powązki oraz Cmentarz Wojskowy, na których spoczywają zasłużeni dla Ojczyzny.

Kolejno udamy się w okolice Pałacu Kultury. O godz. 17:00 przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich zatrzymamy się, aby uczcić godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 18:00 obiadokolacja. Czas wolny.

Na godz. 20:00 udamy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych.

Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wilanowa. Nawiedzimy Świątynię Opatrzności Bożej, zbudowaną jako wotum wdzięczności za łaski okazane Narodowi Polskiemu.

Świątynia jest elementem kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, w którym zawiera się również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Panteon Wielkich Polaków. Kolejno przejazd do zespołu pałacowo – ogrodowego w Łazienkach Królewskich. Podziwiać będziemy wspaniałe zabytki architektury, w tym Pałac i Teatr na Wyspie, Pałac Myślewicki, pomnik Fryderyka Chopina oraz inne ciekawe obiekty.

Przejazd do dzielnicy Mokotów. Nawiedzimy sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Modlitwa przy relikwiach Świętego. Czas wolny. Kontynuacja podróży do Żelazowej Woli, położonej na skraju Puszczy Kampinoskiej.

Zwiedzimy zabytkowy dworek z 1800 r., miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. W obiekcie zgromadzono m.in. zabytkowy fortepian, pionowy klawikord, dziewiętnastowieczne meble w stylu biedermeier oraz unikatowe portrety Fryderyka Chopina i jego rodziny.

Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Koszt 240zł obejmuje przejazd autokarem, obiadokolację, nocleg w hotelu, śniadanie i opłatę przewodnika. Zapisy i wpłaty do 25 lipca u Teresy Misiewicz (tel. 735969718) i Katarzyny Wandzińskiej (tel. 606425824) (po godz. 16-tej).

Zachęcamy do wzięcia udziału w wycieczce!