Zapraszamy na koncert Tomasza Bateńczuka

Zapraszamy na koncert Tomasza Bateńczuka w Czaplinku 29.09.2017 r. godz. 19.00 – Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Serdecznie zapraszamy na poetycki koncert Tomasza Bateńczuka, który 29 września 2017 r. o godz. 19.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czaplinku zaśpiewa piosenki swojego autorstwa oraz utwory do tekstów polskich poetów.

Tomasz Bateńczuk pochodzi z Czaplinka. Do Poznania przyjechał na studia, gdzie ukończył filozofię na UAM i zamieszkał na stałe. Jest laureatem Złotej Liry na przeglądzie piosenki w Koszalinie w 1990 r.

W 2011 roku rozpoczął współpracę ze znaną poznańską poetką Kaliną Izabelą Ziołą, która to współpraca zaowocowała w 2012 roku nagraniem płyty pt. „Magia”, na której zaśpiewał 16 piosenek własnej kompozycji do wierszy Kaliny.

W Poznaniu, Mosinie i Swarzędzu grywa liczne koncerty, zapraszany jest także na wieczory poetyckie oraz międzynarodowe festiwale poetyckie. Tworzy piosenki poetyckie do wierszy polskich, ormiańskich, francuskich i wietnamskich poetów, m.in. Kaliny Izabeli Zioły, Dariusza Lebiody, Magdaleny Pocgaj, Beniamina Marii Bukowskiego, Gagika Davtyana czy toruńskiego aktora Dariusza Bereskiego.

W 2015 r. został uhonorowany Nagrodą Ludzi Życzliwych Dobre Serce, a roku 2016 medalem Jerzego Sulimy Kamińskiego w uznaniu zasług dla kultury Wielkopolski, Pomorza i Kujaw. Przy wsparciu finansowym Gminy Czaplinek, Gminy Złocieniec i osób prywatnych w maju br. rozpoczął nagranie pierwszej płyty „Tobie…”, która została wydana we wrześniu br.

ORGANIZATORAMI KONCERTU SĄ PARAFIA PW. TRÓJCY ŚWIĘTEJ W CZAPLINKU I GMINA CZAPLINEK oraz Funadacja „Drużyna Mieszka”.

Katarzyna Getka, Sekretarz Gminy Czaplinek

Plakat koncert Tomasz Bateńczuk