Zjazd Rodu Sierackich

Zjazd Rodu Sierackich
Kujanki 26 sierpnia 2017 r.

W malowniczo położonym Pensjonacie POZIOMKA dnia 26 sierpnia 2017 r. odbył się piaty już Zjazd Rodziny Sierackich, której korzenie sięgają Kaszub.

Zjazd rodzinny to zawsze okazja do uścisków, wspomnień, dzielenia się tym co było i tym co będzie. Jedną z inicjatorek oraz organizatorek zjazdu była Katarzyna Wandzińska, Dyrektor Bydgoskiego Oddziału Fundacji Drużyna Mieszka.

W zjeździe uczestniczyło 87 osób mieszkających w Polsce, jak i za granicą. Rozpoczął się on od przywitania gości przez Katarzynę Wandzińską. Następnie z przemową wystąpił Charles Sieracki, potomek rodziny, której część kilka pokoleń wstecz opuściła rdzenne Kaszuby i wyjechała do Stanów Zjednoczonych Ameryki. 8 lipca Charles Sieracki uczestniczył wraz z małżonką, synami i wnukami w zjeździe rodzinny Sierackich w Winonie (USA), miejscowości z której pochodzi, a teraz przyszła kolej na zjazd w Polsce.

 

Zjazd Rodu Sierackich

Zjazd odbył się po raz piąty, ale po raz pierwszy w tak licznym gronie. Dlatego przy udziale całej rodziny przygotowano drzewo genealogiczne, obejmujące 9 pokoleń rodziny Sierackich, zawierające zdjęcia i informacje o poszczególnych członkach rodu. Przekazano je w prezencie naszym gościom z USA, aby mogli zaprezentować je naszej rodzinie jak wrócą do kraju. My również otrzymaliśmy ich drzewo, co zmotywuje nas do rozbudowania drzewa o kolejnych członków rodziny.

O godz. 18tej odbyła się msza polowa pod przewodnictwem ks. Dr Jacka Brakowskiego SDB, który podczas kazania m.in. podkreślił wartość więzów rodzinnych i takich spotkań.

 

Zjazd Rodu Sierackich Msza św.

Spotkanie przebiegało w miłej, ciepłej atmosferze, była okazja do wymiany wiadomości, obejrzenia zdjęć rodzinnych i zacieśnienia więzi rodzinnych.

Teraz pozostaje nam czekać na kolejny zjazd, pewnie w jeszcze większym gronie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Katarzyna Wandzińska